Приведен осуденик за издржување казна затвор

Од:

Арачиновец кој треба да издржува казна затвор од 10 години, денеска е приведен од страна на полицијата и ќе биде спроведен во КПД Идризово.

Како што соопшти МВР во 10:50 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек за потрага го приведоа О.Б. (53) од село Арачиново, кој се барал со меѓународна потерница за издржување на казна затвор од 10 години.

Би можело да ве интересира

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување казна затвор

Ана Ололовска

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Ана Ололовска

Приведен струмичанец бегалец од затворот Идризово

Ана Ололовска

Приведени двајца тетовци, еден баран со потерница за издржување затвор, а друг за уцена

Во Центар казнети 68 возачи

Во МВР заразени со коронавирус се 344 вработени, најголем дел се во БЈБ

Кристијан Ландов