Приведен лихвар од Тетово

Од:

На 11.7.2022 во 18.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 35-годишниот тетовец Ф.Т., кој претходно бил пријавен од 64-годишен маж од гостиварски Градец за „изнуда“, „лихварство“ и „загрозување на сигурноста“.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

Би можело да ве интересира

Штипјанец е осомничен за уцена и лихварство

Кривични пријави за штипски лихвари

А1он

Кривична пријава за полицаец од Свети Николе за лихварство

А1он

Приведен лихвар од Велес

Катерина Ѓуровски