Приведен криумчар на мигранти

Од:

Вчера вечер, околу 22.20 часот на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, од полициски службеници од СВР-Куманово бил лишен од слобода 31-годишниот М.З. од Велес, затоа што во патничко моторно возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени девет мигранти од Индија, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Тој бил задржан во полициска станица и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

Кривична пријава против скопјанка за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Приведен малолетник од Битола, осомничен за сторени повеќе кривични дела

Ана Ололовска