Приведен криминалец по распишана потерница за издржување затворска казна

Од:

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение за потраги вчера го лишија од слобода Д.П.(27) од Скопје, кој се барал по распишана централна потерница за издржување на затворска казна, соопштија од МВР.

Д.П. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната за извршени кривични дела во врска со недозволена трговија со дрога, оружје и разбојништво.

Би можело да ве интересира

Приведен дилер од Куманово

Ана Ололовска

Приведен скопјанец осомничен за кражба

Ана Ололовска

Од септември лани до сега уапсени 479 лица барани со потерници

Ана Ололовска

Приведен охриѓанец кај кого се пронајдени 33 куршуми

Ана Ололовска

Приведен дилер од Гостивар

Ана Ололовска

Жена паднала од тераса во центарот на Скопје

Жарко Настоски