Приведен криминалец од Скопје баран со потерница

Од:

Денеска во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода 49-годишниот А.А. од Скопје, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Тој бил баран со потерница за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за издржување казна затвор од две години

Ана Ололовска

МВР со апел до граѓаните

Горан Наумовски

Над 30 полицајци се повредени во протестите пред Собранието

Кристијан Ландов

Акциска контрола на СВР Битола

Ана Ололовска

Пронајдена дрога, приведени осум лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран

Ана Ололовска

Приведен разбојник во Скопје

Ана Ололовска