Приведен крадец во Скопје

Од:

Денеска околу 11 часот во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода малолетник од Битола, кој се барал по потерница поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „кражба“, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тој на булеварот „Кочо Рацин“ во Скопје бил затекнат како управува мопед „кимко“ со скопски регистарски ознаки, кој претходно бил пријавен за украден, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Германскиот претседател доаѓа во Скопје, два дена посебен режим на сообраќај

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска