Приведен крадец во Куманово, следува соодветна пријава

Од:

Денеска во 10.45 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода 31-годишниот Б.А. од Куманово. Тој се сомничи дека од приватен имот во село Костурник, кумановско, одзел повеќе предмети, извести МВР.

– Б.А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, додаваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Претрес во Гостивар, пронајден кокаин

Ана Ололовска

Малолетно девојче повредено од дефектолог од Скопје

Ана Ололовска

Маж од Тетово пукал кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје

Ана Ололовска

Приведен крадец, следува пријава против него и лицата кои му помагале

Ана Ололовска

Приведен скопјанец, се обидел да подигне брз кредит со фалсификувана лична карта

Ана Ололовска

При петрес во Струмица пронајден опиум, приведено едно лице

Ана Ололовска