Приведен крадец во Куманово, расчистени 4 кражби, одземеното вратено на сопствениците

Од:

Вчера во 10.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода 20-годишниот А.Р. од Скопје, со место на живеење во Куманово. Тој се сомничи дека извршил четири кражби, од кои три во куќи и една во деловен објект и одзел повеќе предмети, извести МВР.

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците, а А.Р. бил приведен во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Малолетник со нож ранил момче по кавга за девојка

Горан Наумовски

Приведен крадец од Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Горан Наумовски

Приведени двајца разбојници од Скопје

Ана Ололовска

Полициска акција во 272 локали и казина, приведени лица за дрога и оружје

Ана Ололовска

19-годишна кичевчанка пријавила напад од таксист

Ана Ололовска

39-годишен скопјанец пронајден мртов во викендичка во село Чучер

Ана Ололовска