Приведен крадец во Куманово, фатен на дело

Од:

Вчера вечер, во 19.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода 41-годишниот Е.П. од Куманово, извести МВР.

– Таа била фатена на дело при одземање пари од каса во маркет на ул.„АВНОЈ“ во Куманово. Одземените пари биле пронајдени и вратени на сопственикот, а Е.П. била приведена и задржана во полициска станица, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Командири му платиле по 2.000 евра на затвореник кој ги измамил ветувајќи им унапредување: Вонреден надзор во Идризово

Орце Костов

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведено едно лице

А1он

20 санкционирани возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Тетово

Предраг Петровиќ

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични

Претрес во Волково, запленета дрога, приведен дилер