Приведен крадец, следува пријава против него и лицата кои му помагале

Од:

Вчера во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода 18-годишниот Л.Д. од Скопје, извести МВР.

– Тој се сомничи дека на 15.03.2023 одзел велосипед од Д.К.(58) од Скопје, при што се стекнал со противправна имотна корист од 105.000 денари. Во службен разговор во полициска станица тој го признал делото и изјавил дека велосипедот го продал на А.А.Ѓ.(20) од Скопје, а посредувал М.Л.(18) од Скопје, кои знаеле дека е украден, соопшти МВР.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител и по негово целосно документирање против тројцата ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Велес, расчистени шест тешки кражби

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Кривична пријава за полициски командир во Виница

Ана Ололовска

Приведени две лица поради кривично дело изнуда

Ана Ололовска

Приведен крадец од Битола баран со потерница за затворска казна од две години

Ана Ололовска

Кривична пријава против вработен во Затворска полиција за „противзаконито ослободување на лице лишено од слобода“

Ана Ололовска