Приведен крадец осуден на 20 години казна затвор

Од:

Денеска (18.10.2022) во 14.30 часот на бул.„Србија“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода С.Р.(34) од Кочани, со живеалиште во Виница.

Тој бил осуден на казна затвор од 20 години за сторени повеќе кривични дела „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик, а бил баран по распишана централна потерница по наредба од Казнено-поправната установа Затвор Куманово и од Основен суд Виница за доиздржување на шест години и девет месеци од казната.

Лицето ќе биде спроведено во надлежна казнено поправна установа за доиздржување на казната.

Би можело да ве интересира

Поранешен соработник на Дарко Шариќ „падна“ во Загреб, се криел 16 години

Горан Наумовски

Нарко бос си ја сошил устата во босански затвор

Се проверува со кого комуницирале затворските полицајци на кои им побегна затвореник, тие се задржани во станица

Ландов

Полицијата уапси криминалец осуден на шест и пол години затворска казна

Русија сакала да замени поранешен американски маринец за шпион затворен во Германија

Горан Наумовски

Крадец од Скопје е уапсен на улица во Велес