Приведен крадец од тетовско, украденото вратено на сопственикот

Од:

Полициски службеници на СВР Тетово вчера во 11.00 часот го лишиле од слобода 41-годишниот И.С. од тетовско Селце-Кеч, кој два часа претходно од штала во тетовската населба Вонвардарска, сопственост на 48-годишниот А.С. од тетовска Мала Речица, поради претходни нерасчистени должничко-доверитeлски односи, противправно одзел повеќе грла добиток, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Одземениот добиток е пронајдeн и вратен му е на сопственикот, а по документирање на случајот на И.С. ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против скопјанец за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје, го признало кривичното дело

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со централна потерница за издржување казна затвор од 3 години

Ана Ололовска

Приведен крадец баран по потерници за извршени шест кривични дела

Ана Ололовска

Претрес во Куманово, пронајдена марихуана, приведен дилер

Ана Ололовска

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

Ана Ололовска