Приведен крадец од Тетово, украденото вратено на сопственикот

Од:

Вчера во 10.45 часот пред угостителски објект на улица „Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода 28-годишниот К.В. од Тетово, извести МВР.

– Тој се сомничи дека претходно во угостителски објект одзел пари од паричник на едно лице. Одземените пари биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведени скопјанка и штипјанец поради сомнение за нелегален ископ на предмети од културно наследство

Ана Ололовска

Приведен криумчар, пронајдени 10 мигранти

Ана Ололовска

Приведени двајца крадци од липковско

Ана Ололовска

Уапсен насилник, баран со потерница за издржување на затворска казна

Ана Ололовска

Двајца приведени, превезувале огревно дрво без документи

Ана Ололовска

Приведени тројца крадци во Битола, расчистени пет кривични дела

Ана Ололовска