Приведен крадец од Скопје, украдените предмети вратени на сопственикот

Од:

Службеници од Полициската станица Карпош вчера во Скопје го лишиле од слобода Б.А. (21) од село Ласкарци, Општина Сарај, поради тоа што во 17.45. часот извршил тешка кражба во продажен објект во трговски центар.

Украдените предмети му биле одземени и вратени на сопственикот, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Осомниечнот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 236 од Кривичниот законик за „тешка кражба“.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Ана Ололовска

Поднесено обвинение против жител на Свети Николе за тешка кражба

Ана Ололовска

За еден и пол месец малолетници извршиле 27 кривични дела во Југоистокот

Ана Ололовска

Две лица ограбиле обложувалница во Куманово

Ана Ололовска

Кривична пријава за крадец од Свети Николе, расчистени две кривични дела извршени во Скопје

Ана Ололовска

Кривична пријава за скопјанец, наместо во благајна, парите од уплата на тикети си ги присвоил

Ана Ололовска