Приведен крадец од Скопје, расчистени три тешки кражби

Од:

Во Скопје синоќа во 21.25 часот полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода М.Р.(41) од Скопје, поради тоа што извршил три тешки кражби во продажни објекти во трговски центар на подрачјето на Карпош.

Од МВР денеска информираа дека украдените предмети му биле одземени, а тој бил приведен во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, се наведува во соопштението, против него ќе биде поднесена пријава по член 236 од Кривичниот законик „тешка кражба“.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Штип

Ана Ололовска

Расчистени 24 кривични дела- измама, кривична пријава за измамникот и помагателот

Ана Ололовска

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Ана Ололовска

Поднесено обвинение против жител на Свети Николе за тешка кражба

Ана Ололовска

За еден и пол месец малолетници извршиле 27 кривични дела во Југоистокот

Ана Ололовска

Две лица ограбиле обложувалница во Куманово

Ана Ололовска