Приведен крадец од Скопје баран со потерница за издржување затворска казна

Од:

Вчера околу 19.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Аеродром и Драчево, врз основа на судска наредба, го привеле 25-годишниот Н.Д. од Скопје, кој се барал со потерница за издржување казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Како што соопшти МВР, лицето било предадено во Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Уапсени тројца скопјани затоа што нападнале полицајци

Ана Ололовска

Татко и син од Крушево со пила се заканувале на шумочувари

Ана Ололовска

Приведен битолчанец по обид за силување малолетничка

Ана Ололовска

34 прекршувања на забраната за движење, 396 санкции за неносење маска

Ана Ололовска

Претрес во Гази Баба, приведен дилер на дрога

Ана Ололовска

Тројца скопјани не пуштале тетовец да гради на плац кај Стенковец што го купил за 160.000 евра

Жарко Настоски