Приведен крадец од Куманово

Од:

Утрово во 06.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода 30-годишниот М.Т. од Куманово.

Тој синоќа околу 23.25 часот со употреба на сила влегол во продавница на улица „Ѓорче Петров“ во Куманово и одзел пари од дневниот промет.

Врз основа на судска наредба бил извршен претрес во домот лицето М.Т., при што биле пронајдени украдените пари, кои подоцна биле вратени на сопственикот.

М.Т. бил приведен во полициска станица а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, известува министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Фатени тетовски тинејџери, ноќе палеле контејнери

Жарко Настоски

Возило заврши во ендек на влезот од Охрид, по обид за претекнувaње

Кристијан Ландов

Двајца затвореници го силувале „цимерот“ во ќелија во „Идризово“

Жарко Настоски

Петмина Тајванци нападнале полицаец

Жарко Настоски

Приведени тројца разбојници од Арачиново кај кои е пронајдена и дрога

Ана Ололовска

Спасовски: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа

Ана Ололовска