Приведен крадец од Битола баран со потерница за затворска казна од две години

Од:

Денеска од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција од СВР Битола на улица „Стерјо Ѓоргиев“ во Битола, по потерница од Основен суд Битола, приведен е 35-годишниот З.Д. од Битола, извести МВР

Тој бил баран со потерница за издржување казна затвор за сторени кривични дела кражби и тешки кражби во времетраење од две години, по што е спроведен во казнено поправна установа -Затвор Прилеп за издржување на казната, додаваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Ана Ололовска

Тешко повреден полицаец, паднал со мотоцикл

Ана Ололовска

Масовна тепачка во Градски парк

Ана Ололовска

Маж од Ресен допирал малолетничка по телото

Ана Ололовска

Приведен крадец од Гостивар, украдениот мотоцикл пронајден и вратен на сопственикот

Ана Ололовска