Приведен кичевец кој малтретирал минувачи и оштетил паркирано возило

Од:

Кичевецот У.З., вчера на улицата „Прилепска“ во Кичево, под дејство на алкохол го нарушил јавниот ред и мир со расправање, викање и непристојно и дрско однесување кон минувачите, по што оштетил и паркирано патничко возило „фиат пунто“.

Тој е приведен и против него, според одредбите на Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР- Охрид Стефан Димоски.

Димоски додава дека, исто така, вчера во 21,00 часот, во угостителски објект во кичевското село Аранѓел, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Б.А.((34) врз У.К., двајцата од истото село. По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Четворица кичевци не го почитувале полицискиот час

А1он

Кривична пријава за двајца кичевци за прекршување на полицискиот час

Ана Ололовска

Кривична за двајца кичевци за „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“

Ана Ололовска

Координативното тело на Општина Кичево со оперативен план за дезинфекција на сите патишта во градот

Ана Ололовска

Во Кичево и културние настани ќе се откажуваат во наредните две недели

Ландов

Кичево прогласен за град на културата во 2020 година

Ана Ололовска