Приведен измамник од тетовско, следува соодветна пријава

Од:

Денеска во 10.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 52-годишниот К.А. од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил 41-годишен жител на тетовско село и 48-годишен тетовец, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Како што вчера во полициска станица пријавиле двајцата оштетени, К.А. им ветил дека ќе им помогне да добијат одредени документи за што во неколку наврати му давале пари. Исто така, според пријавеното, откако ги земал парите престанал да им се јавува и не им ги обезбедил ветените документи, соопшти МВР.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Германскиот претседател доаѓа во Скопје, два дена посебен режим на сообраќај

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска