Приведен дилер за издржување затворска казна

Од:

Полициски службеници привеле лице од гостиварско Чегране, кој бил баран со судска наредба за издржување на затворска казна, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Синоќа во 20:30 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле З.С.(46) од с.Чегране, гостиварско. Тој бил баран со судска наредба за издржување казна затвор за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик – „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, посочуваат од МВР.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Мајката на Јелена, девојката од Куманово која загина во сообраќајна незгода го усмрти пешакот кај „Гоце Делчев“

А1он

ВИДЕО: Запленета марихуана вредна 50.000 евра и тројца приведени

А1он

Истрага за педофил кој заканувајќи се со нож силувал девојче

А1он

Изречени 13 казни за брзо возење во Охрид, и 12 во Струга

А1он

Приведена скопјанка која била барана со потерница

А1он

Приведени двајца разбојници само три часа откако ограбиле обложувалница

А1он