Приведен гостиварец за издржување затворска казна

Од:

Вчера вечер во 23.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле 33-годишниот гостиварец А.Б. за издржување на затворска казна, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Битола, двајца уапсени

Ана Ололовска