Приведен дилер во Скопје

Од:

Во 02,40 часот по полноќ пред ноќен клуб во Скопје, од страна на полициски службеници од Единицата за интервентна полиција од слобода е лишен 24-годишниот Б.Т. од Скопје кај кого е пронајдена и одземена бела прашкаста материја и една дробилка со марихуана, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

Против Б.Т. ќе биде поднесена соодветна пријава по документирање на случајот.

Би можело да ве интересира

МВР: Комплетно ја поддржуваме слободата на говорот и таквата пракса продолжува и во иднина

А1он

ВИДЕО: Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

Ана Ололовска

Kривична пријава за „Поднесување лажни докази” и „Злоупотреба на службена положба и овластување“

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска

Приведени тројца разбојници, одземеното вратено кај сопственикот

Ана Ололовска