Приведен дилер во центарот на Скопје

Од:

Во 02.30 часот по полноќ на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода 29-годишниот Е.Ц. од Скопје, затоа тоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана, бела прашкаста материја и дигитална вага, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

Кривична пријава против скопјанка за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Приведен малолетник од Битола, осомничен за сторени повеќе кривични дела

Ана Ололовска