Приведен битолчанец по обид за силување малолетничка

Од:

Во ОВР Кичево вчера во раните утрински часови е приведен и лишен од слобода 20-годишнипт Е.К. од Битола.

Стефан Димоски од СВР Охрид информира дека за приведеното лице претходно е пријавено дека на улица „Прилепска“ во Кичево, се обидел да изврши обљуба врз малолетничка од едно кичевско село.

По целосно документирање на случајот, ОВР Кичево ќе поднесе кривична пријава на приведениот според член 186 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

При претрес во Дебар пронајдена дрога, приведено едно лице

Ана Ололовска

Пронајдена марихуана во Кочани, двајца приведени

Ана Ололовска

Во Охрид приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Спасовски: Опозицијата не покажа став за ниту едно клучно прашање за иднината на земјата

Ана Ололовска

Приведен дилер од Охрид

Ана Ололовска

Приведен дилер од Куманово

Ана Ололовска