Приведен бегалец од затвор баран со потерница, осуден на казна затвор над десет години

Од:

Денеска попладне, во 16:45 часот полициски службеници од Оперативен тим – потраги при СВР Скопје во населба Шуто Оризари во Скопје го лишиле од слобода 28-годишниот Н.И. од Скопје, кој бил баран со потерница од КПУ Идризово – Скопје, за доиздржување на затворска казна, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тој бил осуден по чл.236 од КЗ на РСМ на казна затвор во траење од 10 години и 9 месеци, а за доиздржување имал 5 години и 11 месеци, се вели во соопштението на МВР.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

Би можело да ве интересира

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

Кривична пријава против скопјанка за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Приведен малолетник од Битола, осомничен за сторени повеќе кривични дела

Ана Ололовска