Приведен 25-годишник откако полицијата му нашла пиштол за кој немал дозвола

Од:

Полицајци привеле 25-годишник од Тетовско Желино откако при контрола на него и во возилото со кое се движел е најден пиштол за што немал соодветна дозвола.

Оружјето му било најдено вчера вечер околу 21:15 часот, на улица „Видоја Смилевски-Бато“ во Тетово.

-Полициски службеници на СВР Tетово го лишиле од слобода 25-годишниот Ш.И. од тетовско Желино, затоа што при негов и преглед на возилото „ауди“ со тетовски регистарски ознаки, што го управувал, му бил пронајден пиштол „екол специјал 99“, калибар 9 милиметри, а за кој непоседувал никакви документи. Тој е задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

За носењето на пиштолот без дозвола 25-годишникот ќе се соочи со соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Ќе ве дробам, ќе ве сечам парче по парче“ – таткото на детето од Кочани им се заканува на тепачите

Жарко Настоски

Здружението на правници Роми ги поздравува мерките на полицијата околу случајот со тепање дете во Кочани

Жарко Настоски

Велешанец криел кокаин во лева патика, го фатиле на автопат

Жарко Настоски

ОЈО Тетово почна истражна постапка против жител на Порој за производство и препродавање дрога

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје баран со потерница за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран по потерница за даночно затајување

Ана Ололовска