Притвор за тетовец поради учество во странска војска

Од:

30-годишниот З.С. од полошкото село Неготино на барање на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, а во координација со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корпуција, поради сомнение за сторено кривично дело „учество во странска војска, полиција, паравоени или параполициски формации“, казниво по член 322-а став 3 од Кривичниот законик.

dobivaj vesti na viber

Тој бил приведен во полициска станица и изведен пред Судија на претходна постапка, при што му е определена мерка притвор.

Би можело да ве интересира

Притвор за крадец на уметнички слики

Товарен воз прегази мигранти кои лежеле на пругата кај Миравци

Ана Ололовска

Приведено лице барано со потерница, осудено на речиси шест години казна затвор

А1он

Двајца загинати откако со трактор излетале од пат во Струмичко

Ана Ололовска

Скопјанка загина во тешка несреќа на скопската обиколница, три лица се пренесени во болница

Ана Ололовска

ВИДЕО: На Табановце приведени дилери, во БМВ пренесувале кокаин, хашиш и марихуана

Катерина Павлова-Николовска