Притвор за 69-годишникот осомничен за полов напад врз дете

Од:

Судија во претходна постапка денеска одреди мерка притвор за 69-годишник од Тетово како осомничен за кривично дело „полов напад врз дете“.

dobivaj vesti na viber

Тој вчеравечер беше лишен од слобода, затоа што околу 19:45 часот допирал по телото малолетничка од Тетово, негова сосетка.

-По лишувањето од слобода СВР Тетово поднесе кривична пријава до Обвинителството за основано сомнение дека сторил кривично дел по член 188 од Кривичниот законик. Судија во претходна постапка на Основниот суд Тетово, по изготвена и поднесена кривична пријава му определил мерка притвор од 30 ден, информираат од СВР Тетово.

Тој денеска ќе биде спроведен во Казнено-поправнста установа „Затвор Скопје“ во Скопје за издржување на притворот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Татко убил педофил, синот убиството го гледал на телевизија

Горан Наумовски

Татко ја силувал својата малолетна ќерка

А1он

Истрага за педофил кој заканувајќи се со нож силувал девојче

А1он

Педофил од Кратово силувал девојче од Пробиштип

А1он

Малолетник силувал мало девојче кое му било роднина

А1он

Гостиварец ја силувал својата 12-годишна полусестра

А1он