Припадниците на Армијата пуштени на домашно лекување по вчерашната сообраќајка

Од:

Ниту еден од повредените припадници на Армијата во вчершната сообраќајна несреќа не е задржан во штипската Клиничка болница. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска изјави дека сите повредени се испратени на домашно лекување.

Според лекарите кои вчера ги прегледуваа 16 припадници на Армијата, возачите на автобусот и на комбито се со телесни повреди, вообичаени набиеници и скршеници.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова истакна дека сега ќе се чека да се утврдат причините за сообраќајната несреќа.

Несреќата се случи вчера пред седум часот на патот Радовиш-Штип кај местото викано „Осми километар“, при судир на автобус и комбе.

Припадниците на Армијата со автобусот патувале од Радовиш и Струмица, кон работните места во касарните во Штип и Скопје.

Би можело да ве интересира

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Ана Ололовска

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, уште четворица тешко повредени

Катерина Павлова-Николовска

Фудбалската јавност од М.Каменица се простува од поранешниот капитен на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој загина во сообраќајка

Ана Ололовска

Возач загина по тешка сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица

Ана Ололовска

Тешко повреден 50-годишен маж во сообраќајка кај Штип

Ана Ололовска

Тешко повредена скопјанка, откако паднала во автобус

Ана Ололовска