Претрес во Скопје, запленета дрога, приведен дилер

Од:

Денеска полициски службеници од СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога го приведоа 37-годишниот А.М. од Скопје, извести МВР.

– При претрес во дом во Скопје, кај А.М. се пронајдени 61 пакувања и една тегла со марихуана. Тој е приведен во полициска станица и до надлежното обвинителство е поднесена соодветна кривична пријава, по што од судија му е одредена мерка притвор од 30 дена, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Уапсени нелегални менувачи на пари во Струмица

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје, фатен на дело

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Спасовски од Штип: Граѓаните ми посочија за одредени криминални активности во некои институции

Орце Костов

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Ана Ололовска