Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведен дилер

Од:

Денеска во 10.00 часот, службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода 34-годишниот Б.Ѓ. од Куманово, извести МВР.

– При преглед во неговото возило „форд“ со кумановски регистарски ознаки била пронајдена марихуана, додека при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени неколку пакувања со марихуана, соопшти МВР.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Маж од Ресен допирал малолетничка по телото

Ана Ололовска

Приведен крадец од Гостивар, украдениот мотоцикл пронајден и вратен на сопственикот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Прањиќ: Кокаинот беше пронајден во специјално направени бункери

Ана Ололовска

Приведен крадец од Штип, сторил кривично дело во Гостивар

Ана Ололовска

Приведен крадец од Велес, расчистени шест тешки кражби

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдена дрога

Ана Ололовска