Претрес во гостиварско, приведен дилер

Од:

Во 00.10 часот по полноќ, полициските службеници од ОВР-Гостивар во Вруток, гостиварско, го лишиле од слобода 62-годишниот Ф.В. од Вруток, кај кого по наредба од судија во претходна постапка во времето од 00.10 до 00.45 часот бил извршен претрес, при што биле пронајдени девет ќесиња со марихуана и една дигитална вага, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

Кривична пријава против скопјанка за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Приведен малолетник од Битола, осомничен за сторени повеќе кривични дела

Ана Ололовска