Претрес во Гостивар, пронајден кокаин

Од:

Полициски службеници од СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар денеска околу 17 часот го лишиле од слобода 43-годишниот К.Д.од Гостивар затоа што при претрес извршен со судска наредба во неговиот дом во Гостивар пронајден е кокаин и дигитална вага, извести МВР.

– Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок по член 215 од Кривичниот законик за “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Велес, расчистени шест тешки кражби

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Кривична пријава за полициски командир во Виница

Ана Ололовска

Приведени две лица поради кривично дело изнуда

Ана Ололовска

Приведен крадец од Битола баран со потерница за затворска казна од две години

Ана Ололовска

Кривична пријава против вработен во Затворска полиција за „противзаконито ослободување на лице лишено од слобода“

Ана Ололовска