Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога

Од:

Вчера попладне во 15.15 часот полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода 52-годишниот Д.В. од Гевгелија. При претрес на неговиот дом, извршен врз основа на судска наредба, била пронајдена марихуана, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

„По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, извести МВР.

Би можело да ве интересира

Неколку повредени во пожар во хотел во Скопската чаршија

Ана Ололовска

29-годишна девојка падна од зграда во Охрид

Ана Ололовска

Казнет скопјанец кој со „опел корса“ се движел низ Градски парк

Ана Ололовска

Пронајден пиштол, приведено едно лице

Ана Ололовска

Приведен крадец во центарот на Скопје

Ана Ололовска

Пронајдена дрога при контрола на угостителски објекти во Скопје

Ана Ололовска