Претпладне сонце, попладне дожд во следните денови

Од:

Од денеска следува период во кој во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а во попладневните на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а поинтензивни процеси се очекуваат за време на викендот, велат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Минималната температура во следните три дена ќе биде од 12 до 22 степена, а максималната од 27 до 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8, односно 7.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 8, прогнозираат метеоролозите.

Би можело да ве интересира

Денеска сончево и топло до 34 степени

А1он

Сончево и топло, попладне услови за локален дожд

А1он

Сончево со температури до 36 степени, попладне услови за дожд

А1он

Ноќеска стабилизирање на времето, за викенд посвежо со врнежи

А1он

Сончево и тивко, до 35 степени, попладне дожд на планините

А1он

Нестабилно време и во наредите денови

А1он