Пренџов: Примитивецот Маричиќ е срам за машкиот пол, барам премиерот веднаш да го разреши

Од:

Исфрустрираниот и сексуално загрозениот Бојан Маричиќ, простак и срам за целиот машки пол, денес упатуваше бакнежи од место кон пратеничката и моја драга колешка Дафина Стојаноска додека истата зборуваше на собраниската говорница, соопшти пратеникот Љупчо Пренџов.

„Барам премиерот веднаш да го разреши овој човек кој е недостоен да биде Министер. Ова не смее да остане така затоа што овој примитивец е срам за машкиот пол, општествените вредности и Македонија!“, напиша Пренџов на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Стојаноска: Неправдата на уставобранителите нека биде една од причините, заради кои треба да се казни актуелната власт

Стојаноска: Да се обединиме околу ВМРО-ДПМНЕ, за конечно ДУИ и СДСМ да ги испратиме во опозиција

Стојаноска: Време е да се обединиме сите околу тоа веќе да не функционираме како до сега

(ВИДЕО) Стојаноска од Јегуновце: Оваа криминална власт вчера го доби жолтиот картон, а црвениот и следува на 8 мај

(ВИДЕО) Стојаноска: Граѓаните во среда ќе бидат гласни и ќе гласаат за Гордана Силјановска Давкова

Стојаноска: Предвидуваме рамен данок со што, Македонија ќе стане една од земјите во регионот со најниски даноци

Катерина Ѓуровски