Прегазен човек на пешачки премин во Дебар Маало

Од:

Еден човек е тешко повреден откако автомобил удри во него додека преминувал пешачки премин на улицата „Орце Николов“, во близина на Министерството за одбрана.

Екипа на брзата помош е на терен со повредениот.

Се уште нема детали како се случила несреќата и дали возачот на автомобилот бил под дејство на психотропни супстанци.

Би можело да ве интересира

Коњ врзан на тераса во руинирана куќа во центарот на Скопје, спасен и пренесен во Зоолошката градина

Катерина Павлова-Николовска

Две лица повредени во сообраќајка во Ѓорче Петров

Апсења во Дебар Маало, шестмина приведени, пронајдени кокаин и оружје

Катерина Павлова-Николовска

Жителите гневни за сечата на 18 дрвја во Дебар маало, Богдановиќ тврди дека е за нивна безбедност

Кристијан Ландов

Автомобил удри тинејџер на Партизанска и избега

Искра Манојлоска

Прегазено четиригодишно дете во Струмица, возачот побегнал

А1он