ВИДЕО: Пред Собрание уапсен член на рап групата Пука козметика

По изгласувањето на уставните промени и по завршување на протестот пред Собранието на РМ, вечерва е уапсен Жарко Масларковски, член на рап групата Пука козметика. Тој засега се наоѓа во полициската станица Беко, причините за неговото апсење се уште се непознати.

Хип хоп артистот присуствуваше изминатите денови на протестите, а вечерва беше во друштво со неговиот брат близнак Дарко и пријателите. Од видеото може да се види како Масларковски со лисици на рацете е легнат на улица, а потоа и како го внесуваат во полициското комбе.

За време на апсењето Масларковски извикува дека била употребена прекумерна сила од страна на полицијата.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Приведени две лица при обид да пренесат марихуана во Грција

Ана Ололовска

За 24 часа во Скопје казнети 200 возачи

Ана Ололовска

Возач загина во сообраќајка на магистралниот пат Струмица-Радовиш

Спасовски: Криминално и незаконски стекнатиот имот ќе се конфискува, а во МВР има пријави за рекет

Кривична пријава против три лица за злоупотреба на службената должност

Татјана Ташкова

Скопјанец почина од струен удар

Татјана Ташкова