Пратениците ќе им поставуваат прашања на премиерот и на министрите

Од:

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе се одржи седница за поставување пратенички прашања.

dobivaj vesti na viber

Пленарна седница за поставување пратенички прашања се одржува еднаш во месецот и тоа секој последен четврток..

Први за поставување пратенички прашања на премиерот и министрите се вообичаено пратениците од опозициските партии.

Би можело да ве интересира

Заев: Алтернатива за ЕУ нема и не треба да има

Ана Ололовска

Заев: Парламентот да ја поддржи реформата на администрацијата

Ана Ололовска

Пецаков до Заев: Граѓаните не се наивни, прекинете со предизборниот поткуп и корупцијата

Ана Ололовска

Подготвен закон за паричен надоместок на стечајни работници без 15 години стаж

Ана Ололовска

Пратенички прашања во Собранието

Ана Ололовска

Николовски: Помина времето кога државата се користеше за лично и партиско богатење

Ана Ололовска