Пратенички прашања во Собранието

Од:

Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи 37-та седница на која ќе се поставуваат пратенички прашања.

dobivaj vesti na viber

Седницата која, како што е најавено, ќе започне во 11 часот, ќе се одвива според вообичаената процедура за пратенички прашања, а предност ќе имаат пратениците од опозициските ВМРО – ДПМНЕ, Алијанса на Албанците и Левица. Секое трето прашање на седницата ќе биде од пратениците од владејачкото мнозинство од СДСМ и од ДУИ.

Би можело да ве интересира

Ковачевски: Историското покачување на платите во образованието мора да значи и подобри резултати во работата

Ана Ололовска

Заев: Алтернатива за ЕУ нема и не треба да има

Ана Ололовска

Заев: Парламентот да ја поддржи реформата на администрацијата

Ана Ололовска

Пецаков до Заев: Граѓаните не се наивни, прекинете со предизборниот поткуп и корупцијата

Ана Ололовска

Подготвен закон за паричен надоместок на стечајни работници без 15 години стаж

Ана Ололовска

Николовски: Помина времето кога државата се користеше за лично и партиско богатење

Ана Ололовска