Пожар во зграда во Гевгелија

Од:

Кат од зграда изгоре денеска во Гевгелија. Причинета е материјална штета, повредени нема.

Пожарот избувнал денеска околу 11 часот во станбената зграда на улица „Ристо Чавдаров“.

Според првичните сознанија, станарите од зградата веднаш и навремено биле евакуирани, но ветерот кој денеска дува во Гевгелија придонесе пожарот брзо да се прошири на целиот кат.

Интервенцијата на ТППЕ од Гевгелија со сиот расположлив капацитет успеа да го локализира огнот да не ги зафати и подолните катови меѓутоа материјалната штета од пожарот очигледно е голема.

Причините за настанувањето на пожарот се уште се истражуваат и засега не се познати.

Би можело да ве интересира

Во Гевгелија ќе се постави монтажна модуларна болница

Ана Ололовска

Одѕивот на гласачите до 17 часот во Гевгелија 52,35 отсто, во Валандово и Дојран околу 46 отсто, во Богданци 40 отсто

А1он

Во Гевгелија позитивно решени околу 90 отсто од барањата за легализација на дивоградби

Ана Ололовска

Пронајдени 142 мигранти во товарно возило, кривични пријави за двајца гевгеличани

А1он

Пронајдени 142 мигранти во камион со бугарски регистарски ознаки

А1он

60 полицајци на служба во Гевгелија од денес во изолација поради позитивен колега – странец

Маја Илиевска-Пачемска