Пожар во кругот на Цементарница Усје

Од:

Пожар избувна во кругот на Цементарница Усје во Кисела Вода, потврдија од Противпожарната бригада на Скопје.

dobivaj vesti na viber

Пожарот настанат поради запалена елкектрична инсталација го гаснат две возила и десет пожарникари. Од Противпожарната бригада велат дека немаат точна слика за пожарот бидејќи колегите и натаму интервенираат.

Неофицијално станува збор за помал пожар, а чадот што се гледа од повеќе места во Скопје е всусност прашина која се кренала при гаснењето.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Со хеликоптер на МВР се гаси пожарот меѓу Македонски Брод и Пласница

(ВИДЕО) Томевски: Ни беше кажано дека тука престојувале бездомници, но објектот беше пребаран, немаше лица внатре

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Гори продажен објект во центарот на Скопје, се кршеа врати за да се гасне пожарот

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Голем пожар кај билната аптека во центарот на Скопје

Кристијан Ландов

УСЈЕ: Пожарот е изгаснат во најкраток рок, нема повредени, настаната е само материјална штета

Ана Ололовска

Двајца повредени во пожарот кој пламна во фабрика во Штип

Горан Наумовски