Пожар под Солунска Глава кај селото Белица

Од:

Во Општина Македонск Брод, над село село Белица под Солунска Глава, гори ретка борова шума, сува трева и грмушки информираат од Центарот за управување со кризи. Пожарот е на многу висок и на непристапен терен. Во гаснењето на пожарот интервенирале три пожарникари со едно теренско возило од Територијалната противпожарна единица ТППЕ Македонски Брод.

Ова е еден од 11.те пожари кои биле активни во последните 24 часа. Останатите 10 се изгаснатиа соопшти ЦУК.

Би можело да ве интересира

Уште гори пожарот на Китка

Пожарот на Шар Планина се изгаснал, уште гори на Жеден

Катерина Ѓуровски

Пожар на депонија во близина на бензинска во Градско

Спречен пожар од заборавен шпорет во Велес

Катерина Ѓуровски

Едно лице со изгореници во пожар во куќа во Берово

Катерина Ѓуровски

Во опожарената куќа во село Отошница почина 65-годишник, оџакот можна причина за пожарот