Пожар кај прилепско Селце

Од:

Пред околу еден час избувна голем пожар кај манастирот „Свети Димитрија“ кај прилепското село Селце.

Пожарот се прошири накај блиската борова шума и засега нема опасност за манастирот.

Единицата на прилепската Противпожарна единица е во манастирот на терен, а поради страв пожарот да не го зафати манастирот покрај пожарникарите се ангажирани и вработени во јавните претпријатија.

Се очекува интервенција на авиони канадери за гаснење на пожарот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пожар близу Лос Анџелес, две лица загинаа, 100.000 евакуирани

Откако им изгоре куќата, семејството Воденски од беровско Русиново, остана и без својата плевна

Ана Ололовска

ВИДЕО: Петмина повредени во пожар на железничката станица во Џеда

Пожар во село Коњаре

Најмалку 27 лица загинаа при пожар во училиште во Либерија

Пожар во руски центар за истражување на вирусите

Татјана Ташкова