Повредени две десетгодишни деца-пешаци во Тетово

Од:

Две 10-годишни деца се повредени откако вчера околу 13.00 часот биле удрени од патничко возило „Киа“ со тетовски регистарски таблици што го управувал Ј. С.(52) од тетовска Голема Речица, по што тој веднаш го напуштил местото на несреќата, информираа од СВР Тетово.

Инцидентот се случил на улицата „168“ во Тетово додека децата оделе пешки по што со друго возило биле пренесени во тетовската Клиничка болница.

По кусо време возилото што ги удрило било пронајдено и обезбедено од страна на полицијата, на местото бил извршен увид и се работи на расчистување на случајот, посочија од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Полицијата вчера издала 55 казни за непрописно паркирање

Ана Ололовска

Од сообраќај вчера исклучени 18 возачи по разни основи

Ана Ололовска

Затворен за сообраќај булеварот кај Бит Пазар

Ана Ололовска

Полицијата вчера во Скопје издала 151 сообраќајна казна

Ана Ололовска

Во 12 сообраќајки вчера во Скопје, девет повредени

Ана Ололовска

Викендот исклучени од сообраќај 77 возачи, 201 управувале со брзина поголема од дозволената

Ана Ололовска