Повреден возач во сообраќајка близу Ѓавато

Од:

Вчера на крстосницата од кракот Битола – државна граница со Р.Грција и патот Ѓавато-Тополчани се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген туарег“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од У.Р.(45) од Битола и патничко возило „БМВ“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(34) од с.Могила.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Н.Р., констатирани во Клиничката болница во Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

Би можело да ве интересира

Деветмина повредени во сообраќајка во скопски Чаир

Горан Наумовски

Излета автомобил од пат, возачот заврши во болница

Пензионерка од Скопје олеснета за 2.700 евра

Млада гевгеличанка повредена во сообраќајка на автопатот Демир Капија-Миравци

Шестмина повредени во сообраќајка во Скопје

Четворица загинати во сообраќајна несреќа кај Ужице