Повреден полициски службеник од колега при подготовка за чистење на оружјето

Од:

Вчера околу 15 часот пријавено е дека во касарна Илинден, полицискиот службеник 26-годишниот З. М. при подготовка на оружјето за чистење го погодил во пределот на левата надколеница полицискиот службеник 27-годишниот Ц. А. кој бил во истата просторија.

МВР денеска соопшти дека Ц.А. е пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Известен е Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди и се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Kоординирана полициска акција на 54 локации во 24 градови

Ана Ололовска

Кривични пријави за разбојникот и соучесниците што летово „оперираа“ во Стариот дел на Охрид

Ана Ололовска

Во село Зовиќ пронајдена граната од Првата светска војна

Ана Ололовска

Агенција за обезбедување ќе ги чува најкритичните здравствени установи

Ана Ололовска

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Тепале лекари, обезбедување и полицајци во стара Градска оти им досадило да чекаат

Маја Илиевска-Пачемска