Повреден мотоциклист од светиколското село Ерџелија

Од:

На 2.8.2022 околу 19.10 часот во ОВР Свети Николе било пријавено дека на локалниот пат с.Мустафино – с.Ерџелија, светиниколско, Ј.Р.(44) од с.Ерџелија, управувајќи мотоцикл „хонда“, со светиниколски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Штип.

Увид на местото извршила екипа на ОВР Свети Николе.

Би можело да ве интересира

Двајца повредени во незгода на регионалниот пат Куманово-Свети Николе

Мотоциклист паднал на коловоз и завршил во болница

Загина мотоциклист во сообраќајка кај Кочани

Горан Наумовски

Повредени малолетник и 22-годишник по пад од мотор

Автомобил и мотор се судрија во Струга, тешко повреден мотоциклистот

Горан Наумовски

Во јули и август санкционирани 1.529 мотоциклисти, 326 немале возачка

А1он