Повреден е возач, со „Ауди“ паднал во канал за наводнување во велешко

Од:

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од патот и паднало во канал за наводнување. Во несреќата возачот се здобил со полесни телесни повреди, а во возилото имало уште двајца патници, информираат од СВР Велес.

Д-р Василка Пановска Поп Стефанова, началник на Итната медицинска помош во Велес, тие за сообраќајката биле известени во 12 часот и 30 минути и се упатиле на местото на настанот, но повредениот бил преземен од друго приватно возило кај село Бусилци, каде на возачот веднаш му била укажана помош.

Пациентот е маж на 64 години од Кочани, кој бил стабилен, згрижен на лице место и транспортиран во Ургентниот центар при велешката Општа болница.

Д-р Елеонора Јованова, портпарол на ЈЗУ Општа болница Велес, соопшти дека денеска околу 13 и 30 минути од страна на Итна медицинска помош на одделот за Хирургија донесено е лице на 64-годишна возраст од Кочани, повредено во сообраќајна несреќа. Пациентот се здобил со повреди на главата и градниот кош, и тој е задржан на опсервација.

Полицијата изврши увид на местото на несреќата.

Би можело да ве интересира

Едно лице почина, а тројца се повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Јосифово-Удово

Катерина Павлова-Николовска

Спасовски: Граѓаните не можат да извадат лични карти затоа што опозицијата го блокира законот со 1.500 амандмани

Жарко Настоски

Високи функционери во МВР ги убедуваа жителите на Студеничани да не пукаат по свадби

Жарко Настоски

66-годишен гурбетџија од Норвешка нападнал полицаец во Куманово

Жарко Настоски

ВИДЕО: Српски автобус се преврте во Германија, 19 патници се повредени

Жарко Настоски

15 саксии со марихуана случајно откриени од пожар на Марково Крувче

Жарко Настоски